Thursday, January 12, 2006

Google Video Store

Larry Page zapowiedział podczas targów CES Google Video Store. Niestety sklep nie ukazał się natychmiast po zapowiedzi, jak to do tej pory odbywało się z produktami Google. Przegapiono "wow", które wydali z siebie wszyscy ludzie.
Gdy już sklep się pojawi ma sprzedawać na razie dość skąpy zasób filmów i programów. ITunes w wersji Google. Dla mnie osobiście zaskoczeniem jest to, że Google ma sprzedawać te programy a nie udostępniać, jak w przypadku wszystkich niemal swoich produktów, za darmo. Być może z obawy przed tym, że Video on Demand nie wygeneruje odpowiedniej ilości reklam by producentom opłacało się wystawianie swoich materiałów na sieci(chociaż patrząc na MSN i ich mały punkt video myślę, że i w internecie przyjełyby się przerwy reklamowe przed lub w trakcie filmów), być może za daleko jeszcze od dopasowania treści programu i treści reklamy, tak jak się dzieje w przypadku wyszukiwarek, AdWords i AdSense. Dodatkowo nie za wszystko będzie się płacić jednakowo co jest i plusem i minusem.
Samo Google Video jeszcze wymaga dość dużo dopracowania. Słaby interface, treść trudna do znalezienia, pomijam to, że index jest zawalony mnóstwem amatorskich filmików, które w wyszukiwaniu trudno oddzielić od wartościowego materiału. Zastanawiam się na ile PageRank został zmodyfikowany i czy w wypadku filmów sprawdzi się tak jak w przypadku treści.
Prawdą jest, że YouTube w kwestii VOD wyskoczyło znacznie przed Google Video, teraz Google ich goni.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home