Friday, August 25, 2006

Gmail Mp3 Player

Odrobine ożywienia na w poczynaniach Google w kierunku muzycznym i ogólnie dźwiękowym.

Amit Agarwal grzebiąc w kodzie Gmail, odkrył funkcję pozwalająca na odtwarzanie przesłanych nam plików mp3 przy użyciu playera z Google Video. Player znajduje się pod adresem: http://mail.google.com/mail/html/audio.swf?audioUrl=MP3_URL

Jeśli za MP3_URL podstawisz adres jakiejkolwiek mp3 na sieci będziesz mógł ją w ten sposób odpalić.

Myślę jednak, że prawdziwym celem tej funkcji nie jest odtwarzanie mp3 a raczej korzystanie z dostępnej od niedawna funkcji VoiceMail w GoogleTalk. Coś w rodzaju automatycznej sekretarki dostępnej z poziomu Gmail a przy tym przybliżenie funkcjonalności GTalk w interface Gmail.

Phillip Lensen postanowił wykorzystać ten odtwarzacz w sposób podobny do usługi ODEO.  Drobny gadżet a daje sporo możliwości użycia.

W związku z usługą Music status odpalono miniserwis Music Trends będący swego rodzaju listą przebojów, w której najpopularniejszy utwór jest ustalany na podstawie tego, co użytkownicy GTalk słuchają. 

Jeśli Google kupi jedną z firm zajmujących się przewidywaniem hitów, i użyje ich technologii do znajdowania podobnych kawałków może odegrać znaczącą rolę na rynku sprzedaży muzyki.

Dodatkowo jeden z redaktorów ZDnet odkrył w tym samym kodzie funkcję wskazującą, że wkrótce może pojawić się możliwość dzwonienia do naszych konatktów z poziomu Gmail, jednak za wcześnie przewidywać w jaki sposób miałoby się to odbywać.

Do innych założeń na tym polu odsyłam w poprzednich postach: Google Music Plan, gTunes Czy Google Music Store

3 Comments:

Blogger bartheq said...

"Myślę jednak, że prawdziwym celem tej funkcji nie jest odtwarzanie mp3"

oczywiscie ze celem jest odtwarzanie mp3... sprawdz sobie wiadomosc w zalaczonym plikiem mp3 innym niz wiadomosc poczty glosowej (:

1:47 PM  
Anonymous moosic said...

Hmm nie bardzo widzę w chwili obecnej zastosowanie playera mp3 na Gmailu. Przeciez dany plik mozna sobie zassac na dysk i odpalic. No cóż może jest w tym jakiś głębszy sens ;)

--
Jak podrywać kobiety - http://www.jakpodrywac.info

12:25 PM  
Anonymous HaRy said...

nie każdy ma w domu kosmiczne łącza.. więc mimo wszystko - zastosowanie istenieje...

11:11 AM  

Post a Comment

<< Home