Tuesday, September 25, 2007

Dlaczego NIE pracowac w polskich firmach IT.

A teraz bedzie troche o tym jak sie gdzie pracuje. Ten post po czesci zainspirowal ten artykul: brakuje informatykow, wszyscy wyjezdzaja, pensje rosna, ciezka sytuacja na rynku.
Nie bede jednak analizowal co, dlaczego i jak, przedstawie tylko pare filmow i dwa wnioski.
Film nr 1: (a jakby player nie dzialal, a niestety playery gazeta.pl maja to do siebie, ze nie dzialaja, to do zobaczenia tutaj)

Wniosek: "Dolacz do nas, a bedziesz mial szanse pracowac w nudnym srodowisku, jako szary tryb naszej machiny, dla nudnych branz, a efekt twojej pracy w wiekszosci pozostana niezauwazone.Chyba, ze wczesniej nuda cie zabije."
Btw: Sygnity to lider rynku IT, powstaly z polaczenia Computerland i Emax.

Film(y) nr 2:Wniosek: "Mamy swietnych ludzi, swietne srodowisko i dbamy o to bys sie nie zanudzil. Innowacja, wolnosc, roznorodnosc. Praca to zabawa. "

I jak wiec myslicie, dlaczego NIE pracowac dla polskich firm IT? I nie jest to tylko kwestia pieniedzy.

4 Comments:

Anonymous momo said...

Tragiczny ten filmik Sygnity. 10 lat temu może bym się zajawił.

Najlepszy moment to jak koleś się zawiesza na chwilę przed monitorem, by po chwili doznać olśnienia. Na dole filmu pojawia się komentarz "dogłębna analiza każdego sektora rynku" :)))

10:57 PM  
Anonymous Anonymous said...

Mysle, ze nie ma sensu w ogole porownywac _jakiejkolwiek_ firmy IT - nie tylko polskiej, ale tez europejskiej - z Google. Przeciez to wlasnie Google zdobylo tytul "Pracodawcy roku", a za darmo sie takich wyroznien nie dostaje. IMHO porownanie Sygnity do Google jest jak crash test malucha i Volvo :P.

11:28 PM  
Anonymous szuman said...

@Anonymous, dokładnie. Ciężko będzie jakiejkolwiek firmie dorównać Google, tym bardziej polskiej firmie (w moim mniemaniu). Wiemy, jak wygląda polski model relacji firma - pracownik.

12:44 AM  
Anonymous Tomek said...

Po 2 latach pracy w byłym computerlandzie dostałem porządną szkołę. Teraz zagraniczna korporacja i co miesiąc 10 - 12 tyś EUR. Więc nie widzę nic złego w pracy w polskich firmach IT. No chyba że wsiąkniemy w takiej firmie na kilkadziesiąt lat. Jeśli miałbym porównywać obie firmy to praca wygląda podobnie, no może poza przychodami.
W polskich firmach jest tendencja do reklamowania się przy pomocy aktorów i modeli. Nikt nie widzi tego że jest to ośmieszanie się i stwarzanie wizerunku firmy który nijak ma się do rzeczywistości. Przecież wystarczy sfilmować/sfotografować pracowników i mamy porządną, interesującą, artystycznie i marketingowo poprawną reklamę. Wiele firma tak robi, nie tylko Google np. PwC, IBM.

6:44 AM  

Post a Comment

<< Home