Friday, March 14, 2008

Początek rewolucji w grach? Spore+Youtube

Pamiętasz ten moment gdy w Counter Strike razem z kolegami szturmowaliście pozycję, przedzierając się przez ogień przeciwinika? Albo gdy twoje wojska w Starcraft, po wielu godzinach walk w końcu zmiotły wroga? Na pewno było wiele momentów w setkach gier, które zapadły ci w pamięci. Jednak większość z tych dokonań była skazana na to, że nie pochwalisz się nimi, nie zachowasz na przyszłość i zakończą one swój żywot gdy skończysz grać.

I tu pojawiły się Google i EA z genialnym ruchem.  Nagrywaj film ze swojej rozgrywki i wysyłaj go bezpośrednio z gry, w bezproblemowy i łatwy sposób na Youtube! Masz nieograniczone miejsce, dlaczego więc nie zachować multiplayerowych rozgrywek, dlaczego nie pokazać jakie masz osiągnięcia, co zdobyłeś, jak walczysz?

Coś co kiedyś było robione w upierdliwy sposób, wymagający dodatków, komend i skomplikowanego bawienia się z ustawieniami, teraz, dzięki udostępnionemu niedawno API do Youtube ma szanse odmienić nasze doświadczenia z grami.

Pierwszą grą, która to wykorzysta, będzie długo oczekiwana Spore (która sama w sobie zapowiada się na rewelację).

image 

Tym bardziej taka integracja zdobędzie na popularności, ponieważ w Spore każdy tworzy własny, inaczej wyglądający, działający gatunek i cywilizację.  I to właśnie wyróżnia Spore. Rozgrywka single player dla każdego będzie odmienna i każdego zaprowadzi do celu w inny sposób. Każdy gracz będzie miał inne doświadczenia. Pochwalenie się nim na YouTube raz, że podniesie radość z rozgrywki (bo każdy lubi się chwalić), a dwa, że stanowić będzie świetny impuls do rozwoju skupionej wokół gry społeczności.

Dla niezorientowanych, wielopoziomowa ewolucja w Spore wygląda tak:

Jestem pewien, że za tym pierwszym tytułem natychmiast pojawią się inne gry. Co więcej, taka integracja serwisu web2.0 ze "zwykłą"  grą na PC może zaowocuje dalszym łączeniem dwóch światów. Dotychczas były to zupełnie oddzielone platformy, prawie się nie przenikające. Czas pokaże. Na pewno ten pierwszy krok jest dość inspirujący.

via: Google Blog

2 Comments:

Anonymous Anonymous said...

This comment has been removed by a blog administrator.

5:14 PM  
Blogger ufos said...

This comment has been removed by the author.

12:08 AM  

Post a Comment

<< Home