Monday, February 04, 2008

Gmail w gazeta.pl

Tak jak pisałem wcześniej odnośnie g.pl współpraca Google z gazetą.pl zacieśnia się. Za kilka dni Gmail zastąpić ma konta poczowe @gazeta.pl.

Dobry przyczółek dla Google. Tylko czekać (przy okazji) aż Google Talk zacznie zdobywać udział w rynku komunikatorów.

Ciekawe jak rozwiną sprawe kont. Do tej pory hasło na mail było hasłem na ich forum oraz inne serwisy (a jest to największe forum w polskiej sieci). Ciekawe też jak wpłynie to na blox'a.

Jednocześnie dla gazety to szansa by się bardziej rozwinąć przyciągając wszystkich tych, którzy już teraz używają Google Apps. Integracja z kalendarzem, dokumentami, czy nawet otwarcie się na wszystkie mashupy jakie ludzie tworzą na produkty Google mogłoby dość mocno odświeżyć portal Agory. Tym bardziej, że forma portalu stała sie w naszym kraju dość skostniała i nikogo nie jest w stanie niczym zaskoczyć.

Rozumiem, że Gazeta nie sprzedaje się Google, a jedynie wymienia drobny element na ich system. Ale włożenie ręki przez duży krajowy portal, do zaplecza oferowanego przez Google w swoich serwisach i usługach byłoby dobrym krokiem. 

Labels: , ,

Sunday, February 03, 2008

Spraw kilka

Zainteresowanym tematem marketingu w sieci, a zwlaszcza adrwords, analytics i SEM warto polecic blog Mariusza Gasiewskiego. A jako, ze autor jest Account Strategy Coordinator w Google wiec udziala dosc dokladnych i przydatnych informacji. I chociaz czasem brzmi to jak instrukcja obslugi pralki a nie blog, to z pewnoscia jest tam duzo do poczytania ;)

Najwazniejszy material (jak dla mnie) to darmowy ebook z kursem Google Analytics.

Dodatkowo, odnosnie poprzedniego posta Cezary Lech polecil lekture linkow:
Nowosci swiata seo
Pozycjonowanie 2.0
Czy ruch na stronie ma wplyw na pozycjonowanie
Nie zgadzam sie zbytnio z poleganiem na tym, ze google nie wchodzi w semantyke. Chociaz to tez szeroki termin i trudno okreslic gdzie sie konczy i gdzie zaczyna. W kazdym badz razie o tym jak ja to widze, wkrotce. :)

Wkrotce takze postaram sie poskladac cos na temat planowanego przejecia Yahoo przez Microsoft. Posrednio to dotyczy Google, wiec pozwole sobie na taka drobna odskocznie od glownego tematu.

Labels: , ,